Jakie są trendy w aranżacji sypialni?

sty 14, 2022 przez

Jakie są trendy w aranżacji sypialni?

Artykuł:

Przez ostatnie lata aranżacja sypialni stała się niezwykle popularna. To w końcu właśnie tam odpoczywamy i regenerujemy siły po ciężkim dniu. Dlatego też nie dziwi fakt, że coraz więcej osób chce, by ich sypialnia była wyjątkowa, stylowa i przytulna. Oto trendy, które warto znać przy aranżacji własnej sypialni.

 1. Minimalizm w dekoracji.
  W ostatnich latach narasta trend minimalizmu. To styl, który wymaga skupienia się na podstawowej funkcjonalności pomieszczenia i estetyce w czystej postaci. Aranżacja sypialni w takim stylu opiera się na wykorzystaniu prostych form, które pozostają w cieniu w porównaniu z funkcjonalnością i jakością wykorzystanych materiałów.

 2. Ciemne kolory.
  Ciemne kolory w sypialniach to nurt, który na dobre zadomowił się w naszym kraju. Przede wszystkim to kolory, które wprowadzają do wnętrza wielką dozę elegancji. Co więcej, ciemne kolory dodają wnętrzu tajemniczości i zapewniają niezapomnianą atmosferę, która wprowadzi nas w sen.

 3. Rośliny w sypialni.
  Zieleń w sypialni to trend, który ostatnio bardzo mocno się rozprzestrzenił. Rośliny nie tylko dekoracyjnie urozmaicają pomieszczenie, ale także wprowadzają pozytywny klimat. Roślinne dodatki w postaci kwiatów, donic czy innych elementów dekoracyjnych dają wiele możliwości aranżacyjnych.

 4. Klimat skandynawski.
  Styl skandynawski zagościł już nie tylko w salonach czy kuchniach, ale również w sypialniach. Charakterystyczne dla skandynawskiego stylu są – jasne kolory na ścianach, proste meble w jasnym drewnie oraz duże ilości materiałów naturalnych. W tak otoczeniu odpoczniemy najlepiej.

 5. Odsłonięte cegły.
  Jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz jest niewątpliwie odsłonięcie cegieł. Ten pomysł ciekawe wprowadzamy do wielu pomieszczeń, gdzie ma on działać jak ozdoba. Tak samo jest w przypadku sypialni – wystarczy jedna ściana, by nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Podsumowując, aranżacja sypialni to obecnie bardzo ważna kwestia, którą powinniśmy dokładnie przemyśleć. Minimalizm w dekoracji, ciemne kolory, rośliny, styl skandynawski oraz odsłonięte cegły – to trendy, które warto poznać przy aranżacji własnej sypialni.

Podobne

Tagi