Z czego są wykonywane meble?

lut 12, 2021 przez

Z czego są wykonywane meble?

Nie każda szafa, którą widzimy w sklepie, została wykonana z czystych drewnianych desek. Tak naprawdę są one ponadczasowym, ale też drogim i trudnym do pozyskania surowcem do masowej produkcji mebli. Dlatego wiele wyrobów, które możemy dziś kupić, produkuje się z tańszych, lżejszych, ale też bardziej podatnych na różne metody wykańczania materiałów. Jakich?

Dlaczego nie wszystkie meble powstają z drewna?

Meble drewniane należą do najwyższej półki jakościowej. Można z nich wykonać nie tylko wspaniałe dębowe szafy, łóżka czy komody, ale także w bardzo ciekawy sposób ozdabiać ich fronty, na przykład ręcznie rzeźbiąc je. Odpowiednia obróbka drewnianych desek wymaga nie lada wprawy, ale drewno zabezpieczone woskiem czy lakierem daje niezwykły efekt naturalności, piękna i oryginalności, którego tak często poszukujemy w swoich domach. Drewno jest również niezwykle trwałe, a co ważne – także podatne na ewentualne przeróbki i odświeżanie. Meble z drewna wymagają jednak ścięcia wieloletnich, wspaniałych drzew i dlatego są tak drogie. Chętnie wykorzystuje się więc do produkcji tańszych, ale również bardzo trwałych mebli płyty meblowe lub MDF wykonane z płyty pilśniowej czy wiórowej, którą w dowolny sposób można pomalować.

Jakie są meble z płyty?

Zazwyczaj gdy spotykamy meble drewniane, występują one w swoich naturalnych kolorach, wzmocnionych jedynie przez wosk lub lakier. Z kolei płyty meblowe często maluje się na różne kolory – także w macie i pełnym połysku, a do tego zabezpiecza ich powierzchnię tak, aby była bardziej odporna na zniszczenia mechaniczne czy wilgoć. Dobra hurtownia płyt meblowych będzie w stanie dostarczyć każdemu majsterkowiczowi, który marzy o własnoręcznie stworzonej szafie czy biurku wielu rozwiązań, czyli płyt o rozmaitych grubościach, twardościach, rozmiarach i przeznaczeniach. Dzięki gotowym płytom można w kilka godzin zmontować samodzielnie dowolny mebel lub zlecić jego wykonanie profesjonalistom, co często jest rozwiązaniem tańszym niż zakup gotowych mebli w sklepie.

Podobne

Tagi