Domki z płyty obornickiej – alternatywny materiał budowlany do budowy domków letniskowych

lip 23, 2020 przez

Domki z płyty obornickiej – alternatywny materiał budowlany do budowy domków letniskowych

Jeszcze niedawno wymarzony domek letniskowy był dostępny tylko dla grona nielicznych zamożnych. Dziś każdy, kto ma choć trochę oszczędności, może zrealizować to marzenie. Wszystko dzięki alternatywnym materiałom budowlanym, takim jak płyta obornicka. To rozwiązanie przede wszystkim tańsze i ekologiczne.

Płyta obornicka – co to takiego?

Płyta obornicka to rodzaj płyt z cementu i pyłu drzewnego, które połączone są przy pomocy specjalnej technologii. Ten alternatywny materiał budowlany cechuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, co jest szczególnie ważne w przypadku domków letniskowych. Zastosowanie płyt umożliwia również szybką i prostą budowę, a dzięki temu ograniczenie kosztów.

Zalety domków z płyty obornickiej

  1. Ekologia – zastosowanie płyty obornickiej to ekologiczny wybór, ponieważ w procesie jej produkcji wykorzystuje się materiały pochodzące z przemysłu drzewnego.

  2. Izolacyjność termiczna – domki z płyty obornickiej charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, co pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę w domu letniskowym przez cały rok.

  3. Szybkość budowy – dzięki zastosowaniu płyt obornickich czas budowy jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych materiałów, co oznacza niższe koszty inwestycji.

  4. Niskie koszty budowy – domki z płyty obornickiej są tańsze w porównaniu z budynkami murowanymi lub prefabrykowanymi.

  5. Odporność na czynniki zewnętrzne – płyta obornicka jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na działanie owadów i grzybów.

Czy płyta obornicka ma wady?

Choć płyta obornicka ma wiele zalet, to niestety wymaga również pewnych kompromisów. Przede wszystkim chodzi o wygląd. Taki sposób budowy może nie być dla wszystkich atrakcyjny wizualnie, a ponadto domki z płyty obornickiej nie dostarczą nam estetycznych wrażeń.

Podsumowanie

Domki z płyty obornickiej to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku budowlanym w Polsce, ale już zdążyło zyskać rzeszę zadowolonych klientów. Dzięki niskim kosztom i dobrym właściwościom izolacyjnym, stają się coraz bardziej popularne, praktyczne i estetyczne.

Podobne

Tagi