Gdy pojawia się wilgoć

gru 1, 2020 przez

Gdy pojawia się wilgoć

Czysta łazienka to problem wielu kobiet. Pomimo regularnego sprzątania i stosowania środków do dezynfekcji zdarza się jednak, że na ścianach czy suficie łazienki zaczynają pojawiać się ciemne, brzydkie plamy, popularnie nazywane grzybem. Tego rodzaju znaki wilgoci na ścianach są niestety niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dzisiaj omówimy sobie jak zwalczyć wilgoć na ścianie od łazienki? Na pewno wiedza ta przyda się wielu paniom domu. Pamiętajmy jednak, ze znacznie łatwiej jest temu problemowi zapobiegać niż z nim walczyć.

Jeśli już na ścianach naszej łazienki pojawią się brzydkie wykwity, to możemy przede wszystkim sięgnąć po specjalistyczne środki oparte na chlorze, które dostępne są w marketach budowlanych w dziale z chemią domową. Są one dosyć drogie, jednak praktycznie po pierwszym użyciu skutecznie radzą sobie z z powstałymi plamami. Pamiętajmy jednak, ze ich zapach jest dosyć intensywny, dlatego też trzeba później urządzić porządne wietrzenie. Jeśli nie chcemy korzystać z tego typu środków, to możemy sięgnąć po domowe sposoby. Wiele osób sugeruje by tego rodzaju plamy pleśni potraktować rozcieńczonym środkiem do czyszczenia toalety,w końcu on tez jest opaty na chlorze. Skutecznym sposobem jest również użycie octu spirytusowego, jednak nie zawsze jest to skuteczny środek.

Pamiętajmy jednak, ze znacznie łatwiej jest zapobiegać tego rodzaju problemom, dlatego zawsze pamiętajmy o regularnym i dokładnym wietrzeniu łazienki, jej systematycznym sprzątaniu. Oczywiście możemy się również wspomagać osuszaczami pomieszczeń czy pochłaniaczami wilgoci. Warto również sprawdzić kanał wentylacyjny, w końcu to on jest odpowiedzialny za nieprzerwane wietrzenie tego pomieszczenia. Możemy również samodzielnie wykonać pochłaniacz wilgoci przy użyciu bawełnianego woreczka i sylikonowego żwirku dla kota. W końcu w internecie można znaleźć całkiem sporo sposobów na zachowanie idealnie czystej i bezpiecznej łazienki. W końcu brzydkie wykwity na ścianach mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

 

Podobne

Tagi