Sposoby na mocny zarost

kwi 4, 2017 przez

Sposoby na mocny zarost

Rzadka i nieregularnie rosnąca broda to problem wielu młodych mężczyzn. Może być spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi, a także na jej nie prawidłowy wzrost może mieć wpływ zaniedbywanie lub niewłaściwa pielęgnacja. Istnieje kilka sposobów na wzmocnienie zarostu.

Najbardziej podstawową ale też najważniejszą metodą jest za dbania o cerę, czyli odpowiednia codzienna pielęgnacja. Skóra powinna być oczyszczana letnią wodą, a następnie odpowiednio nawilżona. Do codziennej pielęgnacji zalicza się także wyczesywanie brody, dbając o to aby usunąć z niej martwy naskórek, śpieszyć produkcji sebum, a także usunąć z niej niechciane okruszki jedzenia. Jeżeli zaraz jest delikatny lub rzadki, warto przez jakiś czas pozbywać się brody, poprzez golenie jej maszynką z ostrzami. Jest to idealna metoda, ponieważ za każdym razem kiedy broda jest golona, odrasta ona później mocniejsza, ciemniejsza i gęstsza.

Aby odpowiednio wzmocnić zarost, można także za ingerować od wewnątrz. Warto w tym wypadku zacząć przyjmować witaminy, szczególnie te z grupy A, B,C i E, a także wzbogacić swoją dietę o więcej białka.

Podobne

Tagi