Egger w Lublinie – producent materiałów wykończeniowych i mebli

gru 24, 2020 przez

Egger w Lublinie – producent materiałów wykończeniowych i mebli

Egger w Lublinie – producent materiałów wykończeniowych i mebli

Jeden z największych producentów materiałów wykończeniowych i mebli w Polsce, firma Egger, otworzyła swoją drugą fabrykę w Lublinie. Przedsiębiorstwo zatrudniło już 400 pracowników, a planowane jest zwiększenie liczby do 600.

Historia firmy

Egger został założony w Austrii w 1961 roku jako producent płyt wiórowych. W 1984 roku firma zainwestowała w pierwszą linię produkcji paneli podłogowych, co dało początek kolejnym liniom produktów. Obecnie firma produkuje ponad 20 tysięcy różnych produktów.

Lokalizacja i inwestycja

Fabryka w Lublinie to druga inwestycja Eggera w Polsce – pierwotnie firma otworzyła fabrykę w Barwicach pod Szczecinem. Fabryka w Lublinie zajmuje 70 hektarów, na których znajduje się zakład produkcyjny o powierzchni 85 tys. m2.

Produkty

Egger oferuje szeroki wybór produktów, w tym płyty wiórowe i MDF (Medium Density Fibreboard), panele podłogowe, laminaty, fronty meblowe, listwy oraz akcesoria meblowe. Wszystkie produkty wykonane są z materiałów pochodzących z zrównoważonych źródeł.

Innowacje i ekologia

Firma Egger słynie z inwestycji w nowoczesne technologie i rozwijaniu produktów ekologicznych. W związku z tym trzy czwarte produktów Eggera to materiały pochodzące z zrównoważonych źródeł. Ponadto firma jest liderem w segmencie recyklingu paneli podłogowych, dzięki czemu w ciągu roku zostaje wykorzystanych 2,5 miliona m2 zużytych paneli.

Wdrożenie produkcji

Produkcja w Lublinie rozpoczęła się w kwietniu 2018 roku. Pierwsze produkowane w fabryce panele podłogowe, które są jednym z flagowych produktów Eggera, trafiły już na rynek. Planowane jest uruchomienie kopalni i przetwórstwa drzewnego, które pozwoli Eggerowi na samodzielne pozyskiwanie surowców.

Zamierzenia Eggera

Lokalizacja w Lublinie umożliwi Eggerowi dostarczenie swoich produktów do klientów w Polsce i na Słowacji. Ponadto firma chce zwiększyć swoje udziały w rynkach wschodnich, takich jak Ukraina i Rosja. Właściciele firmy zapowiadają, że będą kontynuować rozwój swoich inwestycji w Polsce.

Podobne

Tagi