Jakie są trendy w aranżacji przedpokoju?

cze 9, 2021 przez

Jakie są trendy w aranżacji przedpokoju?

W dzisiejszych czasach przedpokój to nie tylko miejsce przejścia, ale przede wszystkim pierwsze wrażenie, jakie tworzymy na naszych gościach. Dlatego warto zwrócić uwagę na jego aranżację. Jakie są trendy w tym sezonie? Co warto zaproponować w projekcie? Oto kilka inspiracji, które pomogą Ci w stworzeniu stylowego i funkcjonalnego przedpokoju.

  1. Minimalizm – prostota, która zachwyca

Minimalizm to trend, który wciąż jest na topie. Prosta kolorystyka, geometryczne kształty i niedużo dodatków to podstawowe cechy, które charakteryzują ten styl. W tym sezonie warto postawić na jasne odcienie, takie jak biel, szarość, a nawet beż. Minimalizm idealnie wpasuje się w każde wnętrze, dodając mu elegancji i nowoczesności.

  1. Otwory przestrzeń – przestrzeń na wagę złota

Otwarta przestrzeń to jeden z najważniejszych trendów w tym sezonie. Rozwiązania te są szczególnie chętnie wykorzystywane w mniejszych pomieszczeniach, jakim jest przedpokój. Wprowadzenie otwartej przestrzeni pozwala na swobodę ruchu i optyczne powiększenie przestrzeni. Można to osiągnąć poprzez wykorzystanie stelaży, półek czy regałów .

  1. Naturalne materiały – “back to nature”

Naturalne materiały to świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie nowoczesność i jednocześnie chcą w prosty sposób wprowadzić do wnętrza elementy natury. Drewno, kamień, drewno to podstawa nowoczesnego designu. Warto postawić na regały z bali drewnianych, a także naturalny kamień w postaci elementów dekoracyjnych w formie np. ścianki.

  1. Ściana w innym kolorze – nowe oblicze przedpokoju

Zachęcamy, aby spróbować zmienić wygląd całego przedpokoju, poprzez pomalowanie jednej z ścian w innym kolorze. Choć wydaje się to mało istotne, a jednak możemy dzięki temu ożywić design tego pomieszczenia. Warto poszukać odważnego koloru np. ceglastoczerwonego lub granatowego, który doda nowej energii i ożywieniu wnętrza.

  1. Dobór oświetlenia – klucz do sukcesu

Oświetlenie to kluczowy element w aranżacji przedpokoju. Można zastosować różne typy oświetlenia, które pasują do stylu aranżacji. Jeśli zdecydujesz się na projekt w stylu minimalistycznym, postaw na oświetlenie LED, a jeśli chcesz wprowadzić dodatkowy element wizualny, pomyśl o lustrach o niestandardowych kształtach lub o nietypowych lampach.

Podsumowując, trendy w aranżacji przedpokoju to przede wszystkim prostota, minimalistyczny design, naturalne materiały, a także dobre wykorzystanie oświetlenia. Zobacz, jakie rozwiązania będą najlepsze dla twojego pomieszczenia i zaprojektuj je w sposób funkcjonalny i stylowy.

Podobne

Tagi